Funkcionális melltartó
Funkcionális melltartó viselése gyakrabban indokolt, mint gondolnánk. Speciális élethelyzet, életkor, fiziki állapot, hobbyk, alkalmak miatt egyaránt szükség lehet egy funkcionális melltartóra.
A funkcionális melltartók királynője a sportmelltartó
Biztos már neked is a könyöködön jön ki, hogy mindenki azt szajkózza, hogy sportoláshoz viselj sportmelltartót.
Csak hát sportolás közben a mellek mozognak, fickándoznak, a sportmelltartó legfontosabb funciója az, hogy ezt megakadályozza. Amennyire csak lehetséges a teshez kell szorítani a melleket, ehhez kell neked egy olyam funkcionális melltartó, mint egy gondosan megtervezett, minőségi anyagokból készített sportmelltartó.
(1) Egyrész egyikünk sem szertné, hogy a mellei eldeformálódjanak, megereszkedjenek a mozgástól
(2) Másrészt bizonyos melltartó méret felett kifejezetten kelemetlen, sőt fájdalmas a mellek mozgása. Ha már futottál úgy, hogy közben a kezeiddel leszorítottad a melleidet, akkor tudod, miről beszélek.
Ha nem vagy egy sportos típus, akkor is érdemes legalább egy erős tartású sportmelltartót beszerezned, hogy legyen mihez nyúlnod, ha valamilyen sportos programod adódna.
Ha pedig komolyabban sportolsz, akkor az adott sporthoz ideális melltartót érdemes megtalálnod. Például egy merevítős sportmelltartó a legjobb melltartó választás futáshoz, de jógázni már tuti kényelmetlen lenne benne.
Funkcionális melltartó a kényelemért, tehermentesítésért
Bizonyos méret felett a mellek viselése nehéz lehet, a melltartó viselése meg kényelmetlen. Hogy mi ez a méret, az teljesen egyén függő. Fehérneműs szakmai szemmel nézve viszonylag kis mellű hölgyek is panaszkodtak már nekem a kényelmetlen melltartókra és választották inkább a kevéssé szexi, ún. tehermentesítő melltartókat.
A kényelem és a tehermentesítés funkcióját itt a széles, alápárnázott vállpántok, a merevítő nélküli kialakítás, a speciális bőrbarát anyagok, a lapos, nem irritáló varrások és apontos mérnöki tervezés adja.